Uważam że zakaz palenia powinien dotyczyć
 
Start arrow News arrow Specjalizacje arrow Partnerstwo dla wiedzy, czyli nowy model kariery akademickiej
Partnerstwo dla wiedzy, czyli nowy model kariery akademickiej Drukuj Email
Redaktor: CG   
11.02.2009.

10 lutego 2009 r. minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka przekazała do konsultacji społecznych kolejną część założeń reformy szkolnictwa wyższego „Partnerstwo dla wiedzy - nowy model kariery akademickiej".

Zmiany proponowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) zmierzają w kierunku likwidacji barier rozwojowych dla polskich uczonych oraz przyspieszenia procedury awansu naukowego, jednocześnie gwarantując wyższą jakość polskiej nauce. Prezentowane założenia określają przejrzyste warunki rozwoju naukowego z naciskiem na zwiększenie aktywność polskich naukowców w międzynarodowej przestrzeni badawczej.

Proponowane zmiany będą prowadziły do:

1. podniesienia jakości doktoratów

2. uproszczenia i skrócenia procedury habilitacyjnej

3. otwarcia uczelni publicznych dla wybitnych badaczy z zagranicy

4. poprawy polityki kadrowej w uczelniach i instytucjach naukowych

5. zwiększenia uprawnień wynikających z posiadania tytułu naukowego

6. zwiększenia przejrzystości w funkcjonowaniu Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów (CK).

Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka podpisała również w ostatnich dniach Rozporządzenie w sprawie prowadzenia studiów doktoranckich przez jednostki organizacyjne uczelni, którego zapisy przewidziane były w ogłoszonym w połowie stycznia pakiecie dla studenta i doktoranta pt. „Partnerstwo dla Wiedzy".

Zmiany zawarte w rozporządzeniu mają na celu usprawnienie dotychczas obowiązujących rozwiązań w zakresie prowadzenia studiów doktoranckich i są zbieżne z postulatami zgłaszanymi przez Krajową Reprezentację Doktorantów. Wśród wprowadzanych regulacji znalazło się uproszczenie trybu otrzymywania stypendium doktoranckiego.

Więcej szczegółów znajduje się pod linkiem do rozporządzenia: link

Kierownictwu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachęca wszystkich pracowników akademickich do przysyłania swoich uwag i indywidualnych propozycji rozwiązań pod adres: modelkariery@nauka.gov.pl

Źródło: www.nauka.gov.pl

[Napisano komentarzy: (0)]
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright © mlodylekarz.pl 2004-2008
Design: tinsmedia